Є вафельниця — отже, буде випічка і, звичайно ж, свято живота. Не будемо ходити навкруги та навколо, розповідаємо, як зробити смачні вафлі у вафельниці без проблем.
Як користуватися вафельницею: 6 основних правил
Сучасні пристрої — негроміздкі, безпечні та максимально прості у використанні. Рідке тісто контактує з антипригарним покриттям знімної поверхні, що забезпечує рівномірне випікання тіста при мінімальному використанні жирів.
Перш ніж приступати до випікання вафель, важливо звернути увагу на допустимий інтервал безперервної роботи. Перевищення цього параметра — одна з частих ламань вафельниць.
При використанні електроприладу слід дотримуватись правил техніки безпеки.
Коли випекли випічку, пристрій відключають від мережі та залишають до повного охолодження
|
Миють поверхні, що знімаються, засобом для посуду, губкою або щіткою. Жорсткі мочалки та абразивні порошки не рекомендовані |
Краплі жиру та тіста із зовнішньої поверхні видаляють зволоженою серветкою | Якщо на варильній поверхні виявлені залишки тіста, що пригоріли, це місце змащують рослинною олією, після чого протирають кухонною губкою |
Після видалення залишків їжі та миття поверхонь, які контактували з тістом, пристрій просушують та прибирають на зберігання | Використання подовжувачів для підключення не бажано |
Як зробити тісто для вафельниці
Існує величезна різноманітність рецептів тіста для вафель — солодких та солоних, м'яких та хрустких.
До переліку обов'язкових продуктів входять:
- масло, вершкове або рослинного походження;
- вода чи молоко;
- яйця;
- цукор або низькокалорійний підсолоджувач;
- пшеничне борошно;
- картопляний крохмаль або з кукурудзи.
Ці продукти є основою класичної рецептури. За структурою тісто виходить як емульсія, у якій розподілені крихітні крапельки жиру. По густоті таке тісто має бути рідким, мати тягучість. А щоб не було грудочок, використовують міксер. Якщо під рукою його немає, замість цукру доцільніше використовувати цукрову пудру.
Щоб вафлі вийшли блідо-жовтими, закладають у рецепт мінімальну кількість цукру. Додавати яйця краще не повністю, а відокремивши білки. Їх збивають у піну і вводять після решти продуктів. Тоді заготівля буде ніжнішою та повітрянішою.
До слова: Як вибрати планетарний міксер: 6 критеріїв
Солодкі вафлі
До таких належать віденські, голландські, бельгійські. Розповідаємо, як готувати віденські вафлі у вафельниці за класичною рекомендацією:
- знадобиться білого борошна — 250 г;
- вершкового масла — 100 г;
- яєць — 3 шт.;
- цукру чи пудри — 100 г;
- молока — 150 мл;
- порошку для печива — 1 ч. л.
Для ніжних вафель з хрустинкою важлива свіжість продуктів та послідовність, у якій їх заведено додавати до тіста. Жовтки відокремлюють і розтирають із попередньо розтопленим маслом та цукром. Потроху досипають борошно, що просіюють, і порошок для печива. Потім настає черга молока та білків, але спочатку їх збивають у пишну масу. Ось і все — заготовина для випікання віденських вафель готова.
Якщо ж вважаєте класику занадто нудною, існує безліч варіантів солодких вафель з різними добавками: яблуками, бананами, гарбузом, ягодами, солодким вершковим сиром, корицею та родзинками. Додаючи соковиті фрукти, доведеться трохи збільшити кількість борошна або додати до складу крохмаль.
Читайте: Яку вибрати вафельницю: 9 неодмінних «треба»
Солоні вафлі
Потрібен набір таких продуктів:
- борошна — 175 г;
- яєць — 2 шт.;
- молока — 100 мл;
- майонезу — 1 ст. ложка;
- розпушувач — 1 ч. ложка;
- вершкове масло — 30 г (1,5 ст. л).
Щоб зробити солоне тісто для випічки у вафельниці, з'єднують майонез та молочко зі збитими в піну яйцями. Після цього кладуть борошно у зазначеній кількості, попередньо змішавши його з розпушувачем. Олія, вказана в рецептурі, необхідна для поверхонь, щоб не допустити прилипання та пригорання тіста.
Запропонована рецептура солоних та солодких вафель — це лише основа, в яку кожна господиня може вносити свої зміни. Таке тісто краще готувати на кефірі будь-якої жирності, не солодкому йогурті. Але головна особливість солоних вафель — це величезний вибір добавок, серед яких:
- дрібно нарізані сосиски або шинка,
- натертий на терці твердий сир,
- подрібнений консервований тунець,
- зелень.
А любителі найекзотичніших експериментів можуть додати навіть трохи картопляного пюре, заправленого смаженою цибулею. Крохмаль, який міститься в цьому продукті, зробить консистенцію вафель повітряною та надзвичайно ніжною.
Пізнавальна стаття: Електрогриль або сковорода гриль: 5 порівнянь, перевірених на смак
Як готувати вафлі у вафельниці: покрокова інструкція
У технології їхнього приготування немає нічого складного, достатньо дотримуватися такого алгоритму.
- Прилад встановлюють на рівній сухій та чистій поверхні та включають шнур у розетку. Багато моделей забезпечені світловою індикацією, що інформує про нагрівання варильних поверхонь. Коли вони досягають потрібної температури, світлова індикація має згаснути.
- Кришку вафельниці підіймають, тримаючи руку виключно збоку від варильної поверхні, щоб не обпектися гарячою парою.
- Пластини збризкують маслом у вигляді спрею або шматком вершкового, щоб тісто не прилипало до пластин.
- Поступово розподіляють 2 ст. л рідкого тіста по нагрітій поверхні та закривають кришкою. При 180° C для однієї порції вафель потрібно до двох хвилин.
- Готову вафлю знімають за допомогою лопатки (підійде дерев'яна або із силікону). Користуватися металевою не варто, щоб антипригарний шар не подряпати.
На замітку: Як приготувати тости без тостера: 3 варіанти
Як зробити трубочки у вафельниці?
Можна також приготувати вафлі у вафельниці, щоб згорнути їх трубочкою. Різниця лише в рецептурі та консистенції тіста, яке має бути густішим від звичайного. Для замішування потрібно підготувати:
- пшеничного борошна — 1 склянка;
- вершкового масла — 200 г;
- цукрового піску або пудри — 200 г:
- яєць середнього розміру — 4 штуки;
- ванілін — на любителя.
Технологія замішування також дещо відрізняється.
- Маселко розм'якшують і збивають із цукром.
- У масу вбивають по одному яйцю.
- В отриману суміш трохи додають борошно, вимішуючи, поки не вийде густа маса.
- Тісто викладають у центр розігрітої поверхні (1 ст. л буде достатньо) і випікають.
- Спечену вафлю викладають на дошку або тарілку.
- Ближче до краю кладуть начинку і згортають вафельний лист трубочкою. Ця маніпуляція можлива виключно доки випічка не встигла охолонути.
Можна довести до досконалості смак десерту, зробивши його з улюбленим кремом, сиром, згущеним молоком|. Така випічка готується без проблем, якщо дотримуватися інструкції та не боятися експериментів.
Підказки господаркам: Тушкованка в домашніх умовах: 3 смачні рецепти різними способами приготування