Мультиварка — вона як піч, рисоварка та йогуртниця. Так що використовуємо її можливості по максимуму! Ловіть 4 хороші рецепти у свою скарбничку, як зробити йогурт у мультиварці. Навіть без закваски.
Чи можна готувати йогурт у мультиварці — так!
Тим, у кого в пристрої передбачений режим «Йогурт», потрібно лишень налити молоко та засипати в нього закваску (приблизно 1-2 літри з флакона на 0,5 г). Далі варто розкласти суміш по баночках та поставити томитися. Пристрій зробить все самостійно:
- Підніме температуру суміші до 38-42 градусів
При цих значеннях процес ферментації проходить з оптимальною швидкістю. - Підтримає це значення протягом 8-10 годин
Саме стільки часу потрібно бактеріям, щоб перетворити молоко на йогурт.
Якщо цієї програми немає, підійде режим «Підігрів». Він працює у тому ж температурному діапазоні, тому повноцінно його замінює. Тільки час доведеться виставляти самостійно. У деяких мультиварках максимальний таймер «підігріву» становить 2-3 години, тому доведеться перезапускати пристрій кілька разів. Йогурту потрібно вистояти 8-9 годин — будь-то один довгий «підхід» або кілька сеансів по 3 години. До деяких мультиварок йогуртні баночки йдуть в комплектації. Це зручно. Якщо їх немає, доцільно використати маленькі скляні баночки для консервації. Такий посуд витримає тривалий підігрів.
Корисно: Поради щодо експлуатації та догляду за кухонним комбайном – 10 корисних рекомендацій
Спосіб 1: йогурт у мультиварці із закваскою
У приготуванні все просто: молоко (від 1%, з деякими заквасками можна брати навіть рослинне), закваска (можна зробити самому з кисломолочки) та режим йогуртниці.
Достатньо змішати складові в пропорціях, описаних в інструкції до закваски, і запустити режим «Йогурт». Детальні рекомендації — у таблиці:
Крок
|
Особливості |
Підготовка молока |
Пастеризоване молоко кип'ятити не потрібно. А ось фермерське бажано гарненько підігріти, проте не доводити до кипіння. Не кип'ятити фермерську продукцію допускається тільки в тому випадку, якщо ви довго купуєте її в однієї й тієї ж людини та впевнені в здоров'ї його худоби |
Перелити молоко у велику чашу та додати закваску | Вимішуйте до однорідної консистенції — простіше це зробити у великій тарі |
Розлити молоко по баночках для закваски | Наповнити місткості догори, потім закрити кришками |
Почати процес сквашування | Запустити режим «Йогурт». Після цього пристрій сам встановить таймер на 7-9 годин (в залежності від моделі) |
Перевірити готовність | Ласощі повинні загуснути — бути по консистенції як сметана. Якщо ж «ллється рікою», краще увімкнути режим йогуртниці ще на 1-3 години. |
Охолодити та зберігати страву | Після закінчення готування, почекати пів години та поставити в холодильник. Можна зберігати до 5 діб |
Смачні добавки на кшталт меду, цукру чи мюслей бажано додавати перед вживанням. Інакше йогурт зіпсується вже на 2-3 день після приготування.
Читайте: Скороварка або мультиварка в чому різниця: 5 факторів для вигоди
Спосіб 2: йогурт у мультиварці без закваски
Якщо з якоїсь причини немає можливості придбати закваску, ситуацію врятує йогурт без наповнювача з найближчого супермаркету. У ньому також є корисні біфідобактерії, які сквашують молоко до потрібного стану. Для цього стануть у пригоді наступні інгредієнти:
- Молоко у пакуванні чи пляшці
Об’ємом від 800 мл до 1 літра. Жирність від 1% і вище. - Йогурт без смакових добавок
Потрібно брати не рідкий, а той, що їдять ложкою. Достатньо 130-170 г або 1-2 пакування на літр молока.
Приготування йогурту в мультиварці без закваски відбувається так само як і з нею:
- Фермерське молоко підігріти, та остудити до 36-40°C
Кип'ячене не годиться, в ньому гинуть корисні бактерії. - Обполоснути столову ложку і зняти плівку
Інакше вона стане частиною суміші. - Додати магазинний йогурт
Перемішати склад до однорідної консистенції та розподілити по банках. - Запустити режим «Йогурт»
Пристрій сам виставить необхідний час. Через запрограмований термін, мультиварка сповістить про готовність. - Якщо суміш рідка — увімкнути цей режим ще на 1-2 години
Це зробить йогурт густим. Його можна буде використовувати як окремий продукт, так і додавати в салати.
Святковий лікнеп: Як приготувати паску в мультиварці: 2 топових рецепти
Спосіб 3: йогурт у мультиварці без режиму «Йогурт»
Якщо у пристрою немає окремого режиму — не біда! Все можна налаштувати навіть на девайсі з мінімумом параметрів. Замість режиму «Йогурт» варто клацнути на «Підігрів». Так мультя не дасть суміші закипіти, а підтримуватиме її температуру в межах 35-45°C. Якщо в мультиварці можна налаштувати тривалість підігріву, бажано виставити її на 7-8 годин.
Тим, у кого не має можливості налаштувати тривалість готування без режиму «Йогурт», повинні встановити таймер собі на телефоні. І після того, як мобільник просигналізує «Пора!» потрібно йти вимикати девайс.
Вірний вибір: Як вибрати мультипіч: 3 підказки
Спосіб 4: йогурт у мультиварці без баночок
У багатьох рецептах радять готувати йогурт у баночках. Але якщо їх немає, чаша мультиварки — теж гарний варіант, від цього смакота гіршою не стане. Роблять йогурт по стандартній інструкції: нагрівають молоко, заливають закваску або йогурт без добавок та дають настоятися при температурі 40°C або трохи менше.
Можна замінити баночки для йогурту у мультиварці посудом для запікання, скляними або керамічними тарілками зі склянками або харчовим пластиком, що витримує гарячу температуру та перебування у печах.
Коли займаєтеся кисломолочкою, рідну чашу з мультиварки не виймайте. Додатковий посуд ставиться тільки на базовий. Працювати безпосередньо з нагрівальним елементом заборонено — це може призвести до непередбачених наслідків. В іншому достатньо слідувати простим рецептам, і корисний десерт буде завжди напоготові. Приємного апетиту!
Цікаво: Як доглядати за мультиваркою: 5 рекомендацій