Незважаючи на те, що всі прилади для перемішування продуктів мають схожу функціональність, коли мова заходить про те, як вибрати міксер, отримати однозначну відповідь дуже непросто навіть у консультантів, що спеціалізуються на цьому обладнанні. Проте, спробуємо розібратися в особливостях існуючих моделей і дати кілька рекомендацій, здатних допомогти у виборі техніки.
Стаціонарний або ручної?
Всі сучасні міксери можна розділити на два основних типи, що розрізняються за типом функціонування: стаціонарні та ручні. Тоді як стаціонарні моделі забезпечені чашею і під час роботи коштують на спеціальній підставці, ручні прилади необхідно постійно тримати у висячому положенні.
Стаціонарне обладнання привертає, перш за все, тим, що дозволяє робити паралельно кілька операцій: поки міксер збиває, ви можете займатися чим-небудь іншим. Крім того, до безперечних достоїнств подібних приладів відноситься більш висока (в порівнянні з ручними аналогами):
- потужність;
- швидкість;
- продуктивність.
Проте, компактні ручні зразки вимагають менше місця для роботи і зберігання, а також відрізняються простотою в догляді. Не потрібно возитися з жодними чашами! Досить вимити насадку - і інструмент знову готовий до роботи.
На що звертати увагу при виборі міксера
Яку б модель міксера ви не вибрали, завжди варто починати з вивчення таких параметрів, як:
- потужність;
- швидкісні можливості;
- кількість насадок;
- додаткові функції.
Більшість стандартних міксерів демонструють потужність 160-400 Вт. Оскільки цей параметр визначає швидкість і якість роботи обладнання, то для таких складних операцій, як заміс тугого і густого тесту, слід вибирати максимально потужні моделі.
Функціональність приладу залежить, головним чином, від його швидкості і комплекту насадок. Незважаючи на те, що деякі найбільш «просунуті» моделі пропонують до 16 швидкостей, практика показує, що в повсякденному використанні цілком достатньо інструменту з 3-5 швидкісними режимами. Що стосується насадок, то обов'язковими в наборі є Вінчики для збивання білків і гаки для більш густих змусив. Якщо ж ви плануєте використовувати міксер для збивання пюре, нарізки овочів і сиру або подрібнення горіхів, то слід уточнити наявність в моделі цих можливостей.
Істотно підвищують зручність використання приладу такі корисні можливості:
- присутність турборежима, що допускає різке короткочасне збільшення швидкості роботи міксера;
- опція імпульсного режиму, що дозволяє контролювати швидкість обертання насадок силою натискання;
- повільний старт (виключає розбризкування інгредієнтів на початку перемішування);
- функція викиду насадок;
- захист від перенапруги.
Якщо ваш вибір припав на стаціонарну модель, то варто враховувати також і об'єм чаші (в середньому 1,5-2,5 л).
Вибирайте відповідну для себе модель міксера і творіть кулінарні шедеври з комфортом.