Скло та дерево — табу, а от для нержавіючої сталі не завадило б влаштувати фейс-контроль із Пристрастю. Докладніше про те, який посуд використовується ДЛЯіндукційних плит – нижче. Читайте та дізнавайтеся круті кухонні лайфхаки!
На замітку: Електронні гаджети для кухні: ТОП-5
Принцип роботи плити
Якщо не заходити в нетрі фізики, пристрій являє собою міні трансформатор з електроконфорками. Вони в рази безпечніші за газові. Під зовнішньою панеллю схована індукційна котушка, де протікає струм. Вона виконує роль первинної обмотки.
Вторинний – служить посудина. Коли вона має правильний матеріал, з'являється магнітна індукція і струм починає прогрівати денце по діаметру. каструлі,сковорідкиІ кришки не гріються, так що не обпалишся.
Якщо зняти посуд з плити, комфорка через кілька секунд буде ледве теплою. При магнітній індукції прогрівається лише керамічна оболонка плити. І те тепло, яке відчувається після зняття каструлі, це тому, що поверхня ввібрала жар і передає його за інерцією.
Саме тому при взаємодії з такими плитами неможливо обпектися. Відкритого вогню тут немає, а кераміка остигає миттєво.
НА тему: Індукційна плита або газова – що краще вибрати: 5 підводних каменів
Який посуд можна ставити на індукційну плиту
Плита буде працювати, якщо між технікою і начинням виникатиме індукція. А для цього потрібно буде шукати феромагнітні матеріали. Вони гарантовано" замкнуть ланцюг". Знайти її просто – виробник пише на своїй продукції, що вона підходить для індукції і позначає її позначкою" спіраль".
Але якщо упаковка втрачена або оновлення кухонної дрібниці відбулося спонтанно, перевіряють дно посуду на профпридатність за допомогою магнітика, який працює з чотирма матеріалами.
- Чугун.
- Нержавіючий метал.
- Алюміній з феромагнітним днищем
- Емальований сталевий посуд.
Донце має бути без вм'ятин, абсолютно рівним. Якщо воно за період експлуатації частково деформувалося, гірше буде «замикати ланцюг» і довше прогріватися.
Цікава стаття: Чим і як правильно мити плиту з нержавіючої сталі – 3 основних правила
Що не можна ставити на індукційну плиту
Не спрацює начиння, якщо дно не магнітиться . Адже посуд для індукційної плити відрізняється саме «магнетизмом». Багато звичних матеріалів не зможуть служити як вторинна обмотка, і система не запустить передачу тепла. З величезною часткою ймовірності в цьому випадку не годяться:
- мідь, скло, латунь;
- дерево, пластик та алюміній без магнітного днища.
Якщо днище не магнітиться, доведеться використовувати посуд в іншій кухонній техніці або віддавати друзям. З плитою вони не потоваришують.
Іноді може врятувати ситуацію предмет під назвою «індукційний адаптер», який виступатиме магнітним денцем для посуду. Його роблять із багатошарового феромагнітного сплаву: плита нагріватиме перехідник, а він передаватиме тепло посуду.
Читайте: Рейтинг індукційних плит: 5 настільних плит для дому
Як зрозуміти, чи підходить посуд для «індукційки»?
Все залежить від того, чи купується нове начиння або використовуватиметься старе. Для кожного з них існує свій підхід:
Варіант 1 | Варіант 2 | |
---|---|---|
Аналіз упаковки | Вивчити інструкцію виробника та упаковку | Розглянути саме начиння. Часто на посуді можна знайти значок індукційної плити (виглядає, як спіраль) |
Польові випробування | Взяти магніт (підійде навіть з холодильника) і прикласти до днища. Якщо магнітиться, буде працювати з плитою | Поставити готувати їжу. Через кілька хвилин на варильній панелі стане зрозуміло, чи працює каструля з цим приладдям |
При великому бажанні та винахідливості на індукціоні можна готувати їжу в будь-якому посудині. Головне, створити між конфоркою і днищем той самий прошарок, що «закриє ланцюг».
Лікбез: Як вибрати мультипіч: 3 підказки