Засинав зерна в резервуар, налив водички, тиць — готовий напій. Насичений, з пухнастою пінкою та шикарними шоколадними нотками. Ммм... Смачно!
Ось. Хто пив, хто облизнувся, а поміркувати, що краще — автоматична кавоварка або рожкова — ще нікому не завадило. Не марнуємо часу, найцікавіше — нижче.
Пізнавальна стаття: Як правильно доглядати кавомашину: 8 основних правил
Принцип роботи ріжкової кавоварки
Пристрій пропускає гарячу воду під напором через фільтр-шайбу, в яку утрамбовані 2-3 чайні ложки кави. Принцип роботи полягає в тому, що гаряча вода, яку девайс підігріває до потрібної температури самостійно, проходить через шар молотої кави під тиском.
Залежно від різновиду пристрою, напій виходить з ексклюзивними відтінками смаку.
- Помпова кавоварка розігріває воду майже до кипіння (95° C) і під пресингом в 15 бар витісняє її через ріжок з кавою. Напій виходить ароматним із максимом корисних речовин.
- У парової моделі вода в закритій ємності закипає і парує до кондиції чотирьох бар. Потім клапан відкривається, і гаряча мряка проходить крізь помел у ріжку. В результаті виходить менш ароматна кава, але в ній більше кофеїну. Воно добре бадьорить.
В Ardesto ECM-E10B отримати тиск до 20 Бар. Якщо переборщити з кавою, вода просочуватиметься через мелені зерна надто повільно. Як наслідок, гіркий напій. Недосипати – рідина не затримається в зернах і не насититься смаком та ароматом. Кава вийде з кислинкою.
Професійний ріжковий пристрій працює за стандартним правилам.
- Засипати 6-7 грам меленої кави (на 1 порцію) в ріжок (спеціальний фільтр).
- Ущільнити каву за допомогою темпера.
- Прикріпити ріжок до машинки, і запустити процес.
- Кавоварка готує його під тиском.
- Зачекати 20-30 секунд, поки завариться 1 чашка еспресо.
- Для нової порції – спустошується фільтр і все проходить по другому колу.
Ріжкові моделі з розширеним функціоналом можуть допомогти в готуванні капучіно. Вони збивають молоко та вершки. Додавати їх до гуртка доведеться самому, в автоматиці приладу немає такої функції.
На замітку: Як вибрати каву для кавоварки: 5 основних порад
Набір функцій
У ріжкових кавоварок часто обмежений функціонал. Вони можуть заварювати еспресо та збивати молоко. Помолка зерен рідко у моделі.
Різноманітність напоїв
Такі кавоварки готують еспресо. Насиченість та тонкість смаку підлаштовується від переваг. Можливість ручного створення унікального смаку еспресо, на якому і базуються решта всіх кавових напоїв, — саме це і є фішкою ріжкових пристроїв.
У деяких ріжкових, наприклад, як Ardesto ECM-EM14S, є капучинатор – пристрій, що збиває молоко або вершки. Але додавати пінку до напою доведеться самостійно, машина до цього не пристосована.
Тільки ТОП: кращих виробників кофемашин
Експлуатація та догляд
Ріжкова машина, як і інший кухонний прилад, вимагає регулярного догляду. Чистити легко:
- Потрібно вийняти системи ріжок.
- Промити деталь під струменем.
- Протерти насухо м'якою ганчірочкою.
Раз на кілька тижнів потрібно очистити ріжок за допомогою спеціальної таблетки для усунення відкладень. Робиться це так.
- Таблетку від накипу кладуть у ріжок, включають стандартне заварювання еспресо: 30 секунд, прилад відключився. Потім знову пів хвилини – вимкнувся. І так 10 хвилин.
- Коли з ріжка почне литися чиста вода, зупиніть процес.
- Промити ріжок під проточною водою.
- Заварити 2-3 літри води, щоб напевно прочистити вузли.
Постійна експлуатація кавоварки веде до появи накипу. Тому раз на кілька тижнів слід чистити резервуар. Роблять це в такий спосіб.
- Додають у кавоварку трохи води та засоби для видалення накипу. Пропорції написано в інструкції до засобу.
- Пропустити розчин через фільтр-шайбу протягом півгодини (точна тривалість вказана в інструкції до засобу для видалення накипу)
- Промити кавоварку чистою водою.
Капучинатор теж потрібно регулярно промивати, і раз на кілька тижнів чистити за допомогою рідин для капучинаторів. Спосіб застосування індивідуальний кожному засобу. Загалом, він виглядає так.
- Залити рідину в ємність для молока.
- Увімкнути функцію подачі гарячого молока.
- Суміш невеликими порціями вийде через капучинатор.
- Промити девайс.
Пізнавальна стаття: Як правильно вибрати кавоварку: 8 різновидів пристроїв
Ціна
Вартість варіюється в межах від 2 до 8 тисяч гривень. Ті, що дорожчі – інноваційні або статусні моделі.
У тему: Як влаштовані кавоварки: принцип дії 6 кавомашин
Принцип роботи автоматичної кавоварки
Кавомашини потребують допомоги людини. Єдине, що потрібно зробити – засипати каву, залити молоко в резервуар і вибрати бажаний напій. Багато моделей є система автоочищення, автопомол, регулювання насиченості смаку і т.д.
Принцип роботи полягає в наступному:
- Цілісні кавові зерна перемелюються прямо перед приготуванням.
- Машина збиває молоко/вершки у призначеній для цього ємності.
- Додає потрібний об'єм у каву (одинарний/подвійний/потрійний еспресо).
Девайс робить все сам. Користувачу необхідно лише вчасно поповнювати розхідники.
Важливо: Чим відрізняється кавоварка від кавоварки: головні відмінності між 2 пристроями
Набір функцій
Цей девайс відрізняється широким набором можливостей. У більшості автоматичних кавоварок розширений функціонал:
Функція
|
Для чого потрібна |
---|---|
Помолка зернової кави, як уPhilips 2000 series HD8649/01 | Щоб отримати свіжу каву, яка повністю розкриє смак |
Збивання і додавання молока, як уPhilips Series 5000 EP5365/10 | Для приготування капучіно, латте, мокачино, раф, флет уайт і т.д |
Вибір режиму приготування кави, як уMiele CM6350B Black | Щоб приготувати потрібний напій |
Подача гарячої води, як уMiele CM5500 | За бажання можна отримати просто кухоль гарячої води |
Регулювання висоти сопла, як уKrups EA894T10 | Щоб можна було лити каву в будь-яку посудину |
Декальцинація (видалення накипу) | Чистка девайсу |
Кастомізація режиму готування – міцність, температура, кількість молока, як уKrups EA891810 | Можливість створити унікальний напій. |
Чим більше додаткових функцій, тим крутіше вважається автоматична кавоварка. У найбільш прокачаних моделей в арсеналі 15 режимів приготування кави, і 10+ додаткових функцій типу готування за таймером, автоматичного відключення тощо.
Цікава стаття: Кавоварка чи турка: що з 2 пристосувань для варіння кави краще?
Різноманітність напоїв
В автоматичній кавомашині готується практично будь-який кавовий напій. У середньому такі пристрої мають в арсеналі 5-10 режимів. Удосконалені моделі – до 16-18 заготовлених налаштувань і режим кастомізації, де користувач сам підлаштує співвідношення інгредієнтів. Стояти та контролювати процес не потрібно – машинка зробить все сама.
Експлуатація і догляд
Автоматика сама по собі варить, сама себе чистить. Кавомашина з датчиками очищення, на кшталт Miele CM6350D й підкаже, коли краще вийняти і очистити контейнер з кавовими залишками. Але щоб машина пропрацювала ще довше, краще не чекати сигналу індикації, а іноді заглядати всередину.
Контейнер з кавовими залишками достатньо вийняти і промити під проточною водою. Детальне очищення заварювальної секції та промивання трубки за допомогою спеціальних засобів позбавить машинку від накипу, залишків кави та молочних продуктів.
Декальцинацію води потрібно проводити навіть при використанні дистильованої води. Хоча для приготування кави вдома її не рекомендують використовувати. Фільтрована вода краще.
Артезіанські та мінеральні води не підходять для використання в кофемашинах. Солі та мінерали швидко засмічують пристрій. Використання водопроводу теж небажане. Або доведеться використовувати потужний фільтр для очищення води ще до заливання в автомат.
При чищенні від накипу фільтр знімається. Якщо через нього пройде суміш води з декальцинатором, вважай, викинув пристрій на звалище.
Вбудовану кавомолку чистять раз на 10-15 днів. Робиться це за наступною інструкцією:
- Вийняти зерна.
- Засипати чистяче для кавомолок.
- Заповнити контейнер невеликою кількістю зерен.
- Перемолоть суміш і викинути її.
- Повторити кілька разів.
Після цієї процедури кавомолка відразу готова до використання. Додатково промивати її потрібно.
НА тему: кавоварки – яку вибрати для будинку: 6 видів приладів для ароматної кави
Ціна
Цінник на кавомашини стартує від 9 тисяч гривень. Приклад бюджетного автомата – Beko CEG5311X.
Чим більше функцій – тим вища ціна на виріб. Багатофункціональні моделі можуть коштувати 40-50 тисяч гривень. Як правило, їх використовують в бізнес-центрах, аеропортах та інших місцях, де потрібна представницька техніка, що може легко обслужити кількох людей практично одночасно.
Отже, що ж краще – ріжкова кавоварка чи автоматична? Тим, кому подобається готувати каву, краще вибрати ріжковий девайс. Зайнятим та любителям «натиснув і готово» підійде автоматична кавоварка.
Читайте: Яка гейзерна кавоварка краще: алюмінієва або нержавіюча сталь – вибираємо за 5 критеріями